• +48 665 656 002
  • kontakt@autocompany.pl

Zakup opon tanio i dobrze

Zakup opon tanio i dobrze

Chcesz szybko i tanio kupić najlepsze opony do swojego samochodu? Dobrze trafiłeś! Przeczytaj nasz przewodnik zakupowy i uniknij problemów z zakupem opon w szczycie sezonu. Prezentujemy poradnik, w którym znajdziesz rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów podczas trwania sezonu na zmianę opon. Udane zakupy to spokojne zakupy i my mamy zamiar Ci w tym pomóc. Zapraszamy do lektury!

Szukasz tanich i dobrych opon do swojego samochodu? Nie mogłeś lepiej trafić! Nasz poradnik zakupowy daje szansę uniknięcie pułapek związanych z zakupem opon w szczycie sezonu. Przedstawiamy nasz autorski poradnik, który pozwoli Ci uniknąć najczęstszych problemów towarzyszących zakupom opon w czasie sezonu. Rozsądne zakupy to przemyślane zakupy. Warto zapoznać się z naszymi wskazówkami już teraz.

Podstawowe informacje o zakupach w Autocompany

1.W naszym sklepie dostępnych jest kilkaset modeli opon w różnych rozmiarach, pochodzących najlepszych producentów. U nas kupisz jedynie nowe opony (wg prawa za nowe opony uważa się te do lat od daty produkcji – najczęściej proponujemy opony młodsze niż 1,5 roczne). Za sprawą dużej rotacji towaru, jesteśmy Ci w stanie zaoferować konkurencyjne ceny.

2.Zakupu możesz dokonać za pomocą naszego formularza zamówienia (tak będzie najszybciej i najprościej), drogą mailową, faksem lub telefonicznie.

3.O terminie dostawy zostaniesz poinformowany przez e-mail lub SMS, który wyślemy do Ciebie. Czas odbioru przesyłki możesz ustalić z firmą kurierską. Towar trafi do Ciebie w ciągu 1-2 dni roboczych.

4.Nigdy nie płacisz za dostawę! Płacisz jedynie za swój towar!

5.Opony będą czekały na Ciebie w naszym serwisie wulkanizacyjnym, z którym współpracujemy (jest ich kilkaset w całym kraju). Nie zwlekaj i dowiedz się więcej na temat tej usługi dostawy z montażem.

6.Za zakupiony u nas towar otrzymasz fakturę imienną i Vat do 15 dnia miesiąca następującego po terminie odbioru towaru.

7.Za swoje zamówienie możesz zapłacić po montażu gotówką lub kartą.

8.Szczególną wagę przykładamy do bezpieczeństwa towaru przy transporcie. Opony pakujemy w taki sposób, że bez trudu będziesz mógł odczytać z nich najważniejsze informacje przy odbiorze. Felgi pakujemy w kartony, które odpowiednio zabezpieczamy. Tym samym chronimy je przed uszkodzeniami w czasie transportu.

Co jeszcze warto o nas wiedzieć?

Jesteśmy w 100% polską firmą będącą od 2001 roku liderem na rynku. W 2007 roku zadebiutowaliśmy na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Z naszych usług skorzystało już ponad 2 000 000 klientów, rekomendujących nasz profesjonalny serwis. O fachową opiekę nad klientem dba ponad 150 specjalistów. Nasze sklepy znajdziesz w Niemczech, Francji, USA, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Turcji, Czechach, Irlandii, Słowacji, Belgi. Mamy zamiar otwierać następne placówki w kolejnych państwach. Nasze towary rekomendowane są przez renomowanych producentów opon: Goodyear, Dunlop, Bridgestone, Fulda, Dębica, Firestone, Dayton, Sava i Pirelli.

Nasz infolinia działa sprawnie. Nasi konsultanci odbierają ponad 95% wszystkich połączeń. Problem z dodzwonieniem się może mieć miejsce jedynie w momencie, gdy:

  • dochodzi do gwałtownej zmiany warunków atmosferycznych (gwałtowne ocieplenie lub niespodziewane opady śniegu mające miejsce późną jesienią).
  • znajdujemy się w okresie świątecznym, co jest okazją do wyjazdów (weekend majowy, Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie itp.)

W tym okresie odbieramy zdecydowanie więcej połączeń. Zdarza się, że w tym czasie otrzymujemy ponad 5 tysięcy telefonów. Takie natężenie połączeń jest powodem tworzenia się kolejek na infolinii, z którymi staramy się uporać jak najszybciej jest to możliwe. Doraźnie poszerzamy zespół konsultantów, a infolinia pracuje dłużej niż normalnie.

Jeśli nie ma możliwości kontaktu z naszą infolinią, a chcesz dokonać zakupu, najszybciej i najłatwiej dokonasz tego za pośrednictwem strony naszego warsztatu.

Jak to zrobić w szybki sposób?

Zaznacz wybrany przez Ciebie produktu (jeżeli nie wiesz, jakie opony okażą się najlepsze –przeczytaj nasz artykuł „Które opony wybrać”)

Podaj wszystkie niezbędne dane do wysyłki. Jeżeli będzie to konieczne – nie zapomnij również o danych do faktury

Wejdź na swoją skrzynkę e-mail by odebrać wiadomość od nas, otrzymasz również SMS z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia wraz z jego numerem. Twój numer pojawi się także po jego złożeniu.

Sposób dokonania zamówienia, który opisaliśmy powyżej jest najszybszy i zarazem najprostszy. Okres oczekiwania na oddzwonienie naszego konsultanta może spowodować wydłużenie czasu dostawy, ponieważ pomimo dobrych intencji, konsultant będzie w stanie do Ciebie oddzwonić dopiero po godzinie lub dwóch od momentu wykonania przez Ciebie połączenia (czas oddzwonienia zależy od natężenia ruchu na infolinii)

Dokonanie zakupu za pośrednictwem naszej strony jest wygodne, proste i błyskawiczne

„A co, jeśli nie chcę złożyć zamówienia, tylko o coś zapytać?” – w 99 procentach zapytań, odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie internetowej. Najważniejsze informacje znajdują się w regulaminie, w zakładce FAQ, dziale artykułów oraz w poradnikach. Są one przedstawione w jasny i wyczerpujący sposób. Zapoznając się z nimi w szybkim tempie, oszczędzić swój czas.
„Mimo wszystko chciałbym skontaktować się z Wami bezpośrednio”

Nie ma sprawy! Nasza infolinia chętnie Ci pomoże! Jej konsultanci służą pomocą w godzinach, które znajdziesz na stronie. Jeżeli nie będziesz mógł skontaktować się z nami telefonicznie – napisz do nas! Odpowiedź otrzymasz w jak najszybszym czasie. Na pewno nie będzie to dłużej niż 24h od momentu otrzymania wiadomości.

„Zamówiłem opony, ale czas dostawy się wydłuża”

W szczycie sezonu zdarzają się sytuacje, że czas dostawy jest dłuższy niż w miesiącach poza sezonem. Sytuacja ta występuje w momencie, gdy ilość zamówień na opony i felgi jest kilkukrotnie większa niż w okresie przejściowym. Dlatego nigdy nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup przyniesie Ci szereg korzyści:

W okresie największych zamówień, może się zdarzyć, że czas dostawy ulegnie nieznacznemu wydłużeniu. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy ilość zamówień na opony oraz felgi nagle zwiększa się kilkukrotnie w porównaniu z okresem przejściowym, dlatego nie powinieneś nigdy zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. Wcześniej zamówienie opon przyniesie Ci wymierne korzyści. Wtedy zaoferujemy Ci:

  • promocyjne ceny (często oferujemy przedsezonowe rabaty na zakup naszych opon),
  • szerszy asortyment towarów
  • gwarancję dostępności wszystkich produktów
  • błyskawiczną dostawę

„Czy ceny opon w sezonie się zmieniają?”

W trakcie sezonu stan dostępności produktów w naszych magazynach nieustannie ulega zmianie. Wtedy poziom cen opon oraz felg zależy w dużym stopniu od takich czynników jak np. dostępność towaru, kurs walut, czy też warunków dyktowanych przez światowych producentów opon. Ceny opon i felg rosną w momencie, gdy w magazynach zaczyna brakować opon, kursy walut wzrastają, a producenci opon lobbują za podniesieniem cen. Te aspekty wpływają na wzrost cen.

To kolejny dowód na to, że zdecydowanie bezpieczniejszym wariantem jest dokonanie zamówienia wcześniej. Wtedy będziesz miał gwarancję najlepszych cen oraz pewność, że wybrany przez Ciebie komplet opon znajduje się w naszych magazynach.

„Opony są na stronie, zamawiam, a potem nagle ich nie ma…”

Do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko, ale mogą się przydarzyć.

Dzieje się tak dlatego że nasze magazyny z towarami umieszczonymi na stronie sklepu sytuowane są w różnych częściach Europy. Dostęp do magazynów mają zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne. Może dojść wtedy do sytuacji, że w momencie dokonywania zakupu, klient z innej części starego kontynentu może właśnie złożyć zamówienie na ten sam produkt. Decydują wtedy ułamki sekund – dlatego czasem może pojawić się nagle informacja o braku modeli w sprzedaży.

Nasza marka ma dostęp do kilkudziesięciu magazynów z oponami rozlokowanymi na terenie całej Europy. Jeśli nasz konsultant poinformuje Cię, że towar został wyprzedany, możesz mieć pewność, że dołożyć wszelkich starań, by go dla Ciebie sprowadzić.

W takim przypadku zaproponujemy opony o podobnych parametrach jakościowych oraz cenie. Sam wtedy zdecydujesz, czy jest to dobre rozwiązanie. Podejmując decyzję, zawsze miej na uwadze, że naszym celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, które mają za zadanie sprostać Twoim oczekiwaniom.