• +48 665 656 002
  • kontakt@autocompany.pl

Na czym polega szybka i profesjonalna wymiana opon

Na czym polega szybka i profesjonalna wymiana opon

Szybka i profesjonalna wymiana opon

Dla naszych klientów przygotowaliśmy 3 stanowiska serwisowe przeznaczonych do obsługi samochodów osobowych oraz jedno stanowisko dla samochodów dostawczych oraz terenowych. Gwarantuje to szybką i sprawną wymianę opon.

Nowoczesny park maszynowy – tworzą go wyważarki klasy Hunter GSP,  pomocne w przeprowadzeniu testów drogowych – specjalistycznej symulacji zachowań koła w ciągu jazdy oraz oraz precyzyjnych pomiarów sił na nie działających – pozwoli to na dokładną ocenę optymalnego położenia opony na obręczy oraz kół na osiach samochodu.

Dla klientów o wyższych wymaganiach świadczymy usługę pompowania kół azotem, a także depozyt i konserwację opon.

Najwyższa jakość

Doświadczeni pracownicy firmy z blisko 20 letnim stażem na rynku zaproponują klientowi swoje wsparciem. Wysoki standard usług gwarantuje profesjonalny system monitoringu przemysłowego.

Z wiedzy oraz doświadczenia naszych pracowników korzystał także Leszek Kuzaj – wielokrotny Mistrz Polski.

Wymiana opon w 25 minut

Wypracowane przez nas standardy gwarantują realizację usługi w ok 25 minut. Dzięki systemowi umawiania klientów na wybrany przez nich termin, serwis pracuje płynnie, a nasz klient oszczędza swój czas!

Dodatkowo ma on możliwość przechowania swoich opon i kół w ubezpieczonym depozycie. Oszczędza nie tylko czas, ale także nie musi przewozić opon w swoim bagażniku.

Wymiana opon – procedura

Usługa wymiany opon rozpoczyna się w momencie przyjęcia zlecenia od Klienta. Nasz pracownik informuje wtedy o podstawowych usługach (wymiana kół, wyważanie) i dodatkowych (pompowanie kół azotem, wyważanie z testem drogowym, konserwacja roaz depozyt opon). Przedstawia również aktualny cennik.

Klient po podjęciu decyzji o zakresie wykonywanych usług otrzymuje informację o całkowitej cenie zamówionego pakietu. Wjazd samochodu na wybrane stanowisko odbywa się zawsze w obecności serwisanta. Na życzenie klienta może on zostać wprowadzony na stanowisko przez naszego pracownika.

Demontaż kół

Demontaż kół następuje po dopełnieniu formalności (wypełnieniu karty usług) oraz zabezpieczeniu auta na podnośniku. W tym czasie koła są oznaczane numerem rejestracyjnym auta oraz identyfikatorem pozycji każdego auta w samochodzie. Przed demontażem opony nasz pracownik dokona ich dokładnego umycia.

Na specjalne życzenie kierowcy, zdjęte opony poddamy konserwacji, co wydłuży wydatnie ich żywotność. Później zostaną one zapakowane w specjalne worki i umieszczone bagażniku samochodu Klienta lub zostaną przekazane do depozytu. Jeśli opony nie będą się nadawać do dalszego wykorzystania, naszemu klientowi zaproponujemy ich bezpłatną utylizację.

Wymiana opon

W czasie zdejmowania z felg opon serwisant dokonuje analizy stanu obręczy. W tym momencie zgłasza Klientowi ewentualne jej skrzywienie, pęknięcia oraz inne uszkodzenia. W trakcie wymiany opon można przeprowadzić od razu prostowanie felg (głównie stalowych). Felgi aluminiowe lub poważniejsze uszkodzenia warto przekazać do naszego serwisu.

Nowe opony przed założeniem na felgi są poddawane analizie. Jeżeli spełniają kryteria jakości, są montowane na obręczy. Następnie pracownik przechodzi do procesu ich wyważenia

Wyważanie kół

Wyważanie kół metodą komputerową pozwala na dokładne rozłożenie masy, co redukuje wielkość sił działających na znajdujące się w ruchu koło. Nieodpowiednio wyważone koło spowodują wibracje (efekt bicia) podczas jazdy z większą prędkością, co negatywnie przełoży się na stan zawieszenia oraz zużycie bieżnika opony.

Zwykłe wyważenie nie zawsze wyeliminuje efekt bicia z racji zmiennej sztywności opon oraz felgi. Jeśli opona w jednym miejscu jest bardziej sztywna – efekt będzie podobny. Wyważarka HUNTER GSP przeprowadzi wtedy wyważanie razem z testem drogowym. Z jej pomocą opona zostanie precyzyjnie ustawiona względem obręczy, co zredukuje działanie szkodliwych sił.

Montaż kół na samochodzie

Ostatnim etapem profesjonalnego montażu opon jest montaż kół w aucie. Przykręcane są one za pomocą kluczu dynamometrycznego. Dokręcenie kół należy sprawdzić po przejechaniu 50 km.

W momencie przykręcania kół, Klient sprawdza stan jakość przeprowadzenia usługi. Następnie samochód zjeżdża z zajmowanego stanowiska.