• +48 665 656 002
  • kontakt@autocompany.pl

FAQ – odpalanie samochodu z kabli

FAQ – odpalanie samochodu z kabli

Ile kosztuje odpalenie samochodu na kable w Katowicach?

W zależności od pory dnia, czy jest to weekend czy samochód jest osobowy czy dostawczy ceny mogą się różnić i wynoszą od 50 do 70 zł. Czasem jednak warto po negocjować.

ZADZWOŃ +48 665 656 002

Ile kosztuje odpalenie samochodu na kable w Tychach?

W zależności od pory dnia, czy jest to weekend czy samochód jest osobowy czy dostawczy ceny mogą się różnić i wynoszą od 50 do 70 zł. Czasem jednak warto po negocjować.

Czy odpalenie samochodu na kablach, z boostera jest szkodliwe?

I tak i nie. Jeśli robi się to raz czy 2 w roku, z akumulatorem nic się stać nie powinno. Jednak ważne jest aby po odpaleniu i wykonaniu zaplanowanej podróży odstawić akumulator do pełnego naładowania z pomocą prostownika, ładowarki.

Jak odpalić samochód z kabli?

  1. Z pomocą zapasowego akumulatora żelowego. Ustawiamy akumulator na ziemi przed samochodem. Podpinamy najpierw klemę dodatnią „+” a potem klemę ujemną „-„. Zaczynając od akumulatora dawcy a potem do biorcy.
  2. W przypadku odpalania z akumulatora w innym aucie podpinamy również najpierw „+” dawcy do plusa „+” biorcy a potem „-” do „-” Jednak w tym wypadku pamiętajmy o tym żeby samochód dawcy był cały czas włączony.

Jak odpalić samochód z pomocą boostera?

Booster to nic innego jak akumulator żelowy zamknięty w hermetycznym opakowaniu ze specjalistyczną elektroniką, która zapewnia skuteczność. Ze względu na małe gabaryty i mobilność nie ma konieczności podjeżdżania do samochodu biorcy i „kombinowania z kablami”. Kładziemy booster na silniku po czym podpinamy + do + oraz _ do -. Zaczynamy od dawcy do biorcy. Następnie odpalamy.

Jak długo trzymać samochód spięty kablami z innym akumulatorem?

Zarówno w przypadku akumulatorów jak i boostera można od razu odłączyć żabki zaczynając od minus a potem plus.

Po czym poznajemy fachowców w opalaniu aut?

  1. Na początku oczyszczą styki na akumulatorze do którego mają się podpiąć! Trwa to chwilkę ale pozwala na zwiększenie przepływu prądu.

Dlaczego auto nie chce odpalić na kablach czyli jakie są najczęstsze błędy?

  1. Kable z marketów za 30 czy nawet 100 zł nigdy nie będą skuteczne w przypadku mocno rozładowanego akumulatora. Dobre przewody to koszt od 200 do 400 zł w zależności od ich długości. Jednak średnica miedzi powinna mieć naszym zdaniem min. 25 mm2 a optymalnie 35mm2 co daje gwarancję odpalenia nawet autobusów gdyż prądy jakie będą przez te przewody przepływać mogą mieć nawet 600A.
  2. Przewody, żabki mogą nie mieć poprawnych styków poprzez rdzę, korozję czy utlenienie się złącz akumulatora, dlatego ważne jest aby mieć przy sobie szczoteczkę drucianą oraz/lub szczotkę drucianą w celu ich oczyszczenia.
  3. Immobilizer, alarm mogą blokować samochód przed startem, dlatego warto po podłączeniu akumulatora biorcy otworzyć i zamknąć drzwi z pilota lub kluczem drzwi kierowcy. Powoli to uniknąć potencjalnych blokad elektronicznych powstałych po rozładowaniu się akumulatora.

ZADZWOŃ +48 665 656 002

Jak odpalić samochód do którego nie ma dojścia?

Jeśli samochód znajduje się w garażu podziemnym, wąskiej uliczce czy innym miejscu gdzie nie ma możliwości stanąć drugim samochodem obok konieczne staje się użycie akumulatora lub boostera. Pamiętajmy że po takim starcie akumulator dawcy bez ładowania będzie wymagał ładowania prostownikiem aby odzyskać pełnię sprawności.

admin